Prosinec 2007

Rozhovor o Castingu

20. prosince 2007 v 14:40 Rozhovory
Jsi velká fanynka Harryho Pottera. Jak dlouho jsi chtěla hrát Lenku Láskorádovou?
No, od té doby, co se objevila v knize. Už předtím jsem vždycky chtěla ve filmu hrát, ale nevěděla jsem koho, a když se objevila ona, věděla jsem, že tu chci hrát.

Jak dlouho ti trvalo přemluvit rodiče, abys mohla přijít na konkurs?
No, mamka mě pustit nechtěla, myslela, že nemám naději. Tak jsem to řekla tátovi a ten mi řekl, že bych měla, protože ví, jak moc chci. Tak mě tam dovezl.

Jaké to bylo na konkursu?
Bylo to šílené, všichni ti lidé, ale byla to opravdu legrace, protože každý byl tak vzrušený a nadšený. Bylo to fajn.


Co se dělo přímo na zkoušce?
Asi 200 dívek přišlo do místnosti, kde byli 2 cástingoví agenti, kteří se vás zeptali na jméno a odkud jste. Pak si vybrali 2 nebo 3 z nich. Poslali vás do místnosti, byla jsem strašně nervózní a upouštěla jsem věci, taky jsem šla špatným směrem a podobně. Potom vám dali scénář a vy jste se ho museli naučit.
Bylo to tam příjemné, protože jsme všichni povídali, což nás uklidňovalo. Poté jste vešli do té místnosti a říkali jste spolu s ještě další paní scénář. Chtěla, abych scénář říkala znova a znovu a pak zavolala Fionu Weir (cástingová režisérka) a po chvíli mi řekli, že mě chtějí vidět ještě jednou.

Co se událo následující týden?
V pondělí mi zavolali, že mám v pátek přijít na kamerovou zkoušku. A říkali věci jako že se mi dnes chystá volat režisér, že budu dělat scény s Danielem Radcliffem. Měla jsem z toho strašnou hrůzu, protože se to všecko semlelo tak rychle. Myslela jsem, že budu muset projít množstvím zkoušek, ale bylo to skutečně rychlé.

Jak probíhala kamerová zkouška a kdy jsi zjistila, že jsi dostala tu roli?
Myslím, že kamerové zkoušky jsem zvládla dobře a bylo to vážně fajn, poněvadž být s Danielem bylo opravdu jednoduché, je to dobrý herec, takže stačí, když prostě věříte, že je Harry. Hodně se mnou mluvil. A byl milý. A po třech dnech jsem to zjistila, což bylo dobré, jelikož bych všechno to čekání nevydržela. Byla jsem zrovna v obchodě, když mi to zavolali a já byla prostě šokovaná.

Jaké to bylo, když jsi zjistila, že si dostala zamilovanou roli, kterou jsi vždycky chtěla hrát?
Byla jsem jednoduše omráčená, protože to byl můj velký sen. Pořád jsem si přála, aby se mi splnil, a když se tak stalo, nemohla jsem tomu uvěřit.

Musela jsi to držet v tajemství, bylo to hodně těžké?
Bylo to fajn. Smířila jsem se s faktem, že jsem to nikomu nemohla říct, takže jsem to prostě v sobě zablokovala a předstírala, že se nic nestalo. Nemusela jsem si dělat starosti, protože předtím jsem musela čekat na telefonát a byla jsem nervózní. Ale teď jsem věděla, že tu roli mám a mohla jsem na to prostě jen na pár dní zapomenout.

Jak vypadal den, kdy bylo oznámeno, že roli Lenky jsi dostala ty? Jak se ti změnil život?
Bylo to bláznivé. Šla jsem do školy a všichni z mého ročníku byli v oknech a mávali mi. A pak do školy chodit všichni ti lidé s kamerami a všechny dívky byly venku a mávaly, zatímco já zůstala uvnitř a nikdo to nezaznamenal. Myslím, že mi pak obarvili vlasy a bylo to jiné, dostala jsem ochranku.

Jak vypadá natáčení?
Je to vážně zábava. Jenom jsem si prostě užívala svou roli a každý byl opravdu, opravdu milý. A nemusel jste být nervózní, když jste s kýmkoli mluvil. No, prvních pár dní jsem nervózní byla, ale potom, když se začnete s lidmi bavit, je to fajn.

Jak podobné jste si s Lenkou a proč si myslíš, že ji mají lidé tak rádi?
Lidé ji mají rádi, protože je jako závan čerstvého vzduchu. Protože pátá kniha je tak temná a Harry se stále utrhuje. A potom kdykoli Lenka přijde do jakéhokoli napětí, rozesměje vás, protože je tak legrační a skutečně upřímná. Nevím, jak moc jsem jako ona, jsou zde jisté podobnosti, ale já jsem víc odhodlaná než ona.

Dívala jsi se někdy na fanouškovské webové stránky, abys zjistila, co si o tobě myslí?
No, ne o mně. Poprvé, když to bylo oznámeno, jsem se podívala, ale trochu mě to rozrušilo, jelikož, víte, jsou zde lidé, kteří si vás zamilují, ale také ti, co ne, a nikdy se nestane, aby se všichni shodli, takže to prostě musíte zkusit a dělat, jak nejlíp umíš. Musela jsem dělat věci tak, jak jsem si myslela, že by je činila Lenka a jestliže to lidi potěší, je to pak dobré.

Těšíš se, až budete točit bojové scény na konci filmu?
Ano, strašně moc. Bude to vzrušující. Sledovala jsem, jak chystali scénu a vypadalo to opravdu dobře.

Jaké to bylo potkat J. K. Rowlingovou, tvou oblíbenou autorku?
No, jenom setkání s Rowlingovou bylo úžasné, protože ona stvořila celý ten svět. A všichni fanoušci, my všichni jsme jím posedlí a vy jednoho dne potkáte osobu, která ho celý vymyslela a vytvořila. Bylo to prostě strašně úžasné. A já jsem byla jednoduše ohromená, že napsala tu knihu a natočily se všechny ty filmy. Byla vážně milá a je jednoduché si s ní povídat. Říkala jsem jí moje teorie o tom, co se stane a ona jenom přikyvovala. Drží to v tajemství a já ani nechci, aby mi to řekla.

Jsi vážně velká fanynka Harryho Pottera?
Jsem obrovská fanynka. Nebylo to jen, že jsem chtěla hrát ve filmu. Chtěla jsem získat TUTO roli. Miluji ty knihy - rozveselí mě. A je stále co dělat, protože existují fanouškovské stránky, na kterých se o knihách můžete bavit. Knížky jsou o magii, takže můžete utéct z tohoto světa, a také jsou o teenagerech. Jsou to normální teenageři, ale umějí kouzla, takže se s nimi můžete stále porovnávat.

Řekni mi o svém pokoji a mazlíčcích
Nedávno jsem svůj pokoj předělala. Je oranžový a mé nejoblíbenější citace z knih jsem napsala tyrkysovou barvou. Mám spousty plakátů, ale jsou tmavé, takže dělají pokoj tmavší.
Moje kočky - mám Lunu, která nedávno měla koťátka a jedno z nich jsme pojmenovali Dumbledore (Brumbál v češtině). Jsou roztomilá, ale postavám se nepodobají. Měla jsem kocoura Křivonožku, ale zemřel.


Fotky z natáčení scény na ministerstvu

9. prosince 2007 v 10:09 Fotky Lenky
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Klikněte pro zobrazení původního obrázku
a scény na testrálech

zdroj


Fotky z Phoenix DVD Launch

8. prosince 2007 v 12:43 | M@ndy |  Ostatní
Tady jí to moc sluší, a ta čapka je BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍ =))A tady jsou všichni.....