Srpen 2007Londýn

5. srpna 2007 v 17:14


Životopis

5. srpna 2007 v 16:55 Životopis
Datum narození: 16. srpna 1991
Znamení: Lev
Místo narození: Termonfeckin, Irsko
Škola: Cartown National School
Rodiče: Marguerite a Donal Lynch
Sourozenci: Emily, starší sestra a dva další sourozenci
Domácí mazlíčci: Kočka - Luna, nedávno měla koťata, jedno z nich se jmenuje Brumbál, druhé (Křivonožka) bohužel pošlo
Výška: 5 stop, 158cm
Barva vlasů: hnědé
Barva očí: modré


Evanna Meghan Naomi Lynch pochází z městečka Termonfeckin v Irsku. Žije zde se svým otcem Donalem, matkou Marguerite, dvěma staršími sestrami Máiréad a Emily a s mladším bratrem Patrickem. Studuje dívčí katolickou školu Our Lady's College v irském městě Drogheda. Navštěvovala také CTYI (Centre for Talented Youth of Ireland), kde dokončila kurs "Speculative Fiction". Na CTYI se vrátila v roce 2008. Jako další kurs si zvolila "Drama".

Evanna je obrovským fanouškem Harryho Pottera. Podle její rodiny je jím přímo posedlá. Jako malá psala neustále dopisy J. K. Rowlingové. Její slabost pro Harryho Pottera se projevila také při pojmenovávání jejích koček. Svým kočkám dala jméno Dumbledore (Brumbál), Luna (Lenka) nebo třeba také Crookshanks (Křivonožka).

Pro roli Lenky Láskorádové ve filmu HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD (2007) byla vybrána z patnácti tisíc dívek. Producent David Heyman o ní řekl: "Měli jsme vytipované ještě další tři dívky, které by byly dobré pro roli Lenky. Ony by však Lenku jenom hrály, nebyly by jí." Lenku Láskorádovou si také zopakovala ve filmu HARRY POTTER A PRINC DVOJÍ KRVE (2009). S její účastí se počítá i v dalším pokračování série o Harrym Potterovi.